Pegaso gaśnie na wolnych obrotach

Moderator: kondraxk

<<

pawelz

Appassionato

Miejscowość: Warszawa

Sprzęt:: Pegaso 650 '00

Post 14 Lis 2010, 17:06

Pegaso gaśnie na wolnych obrotach

Witam wszystkich,
Mam następujący problem z moim Pegaso: sam z siebie silnik gaśnie na wolnych obrotach. Zdarza się to w różnych sytuacjach: jak motocykl stoi na stopce, w ruchu miejskim również (gdy wcisnę sprzęgło i obroty spadną do poziomu wolnych), ciepły, zimny, bez różnicy. Motocykl można bez problemu od razu ponownie zapalić, ale ta sytuacja nie jest ani bezpieczna ani nie zwiększa przyjemności z jazdy... Na pewno nie jest to kwestia gaźników, gdyż mechanik je bardzo dokładnie wyczyścił, pojawiła się sugestia, że to coś z elektryką. Czy ktoś spotkał się kiedyś z podobnym problemem, albo wie jak go usunąć?

Z góry dzięki!
Pozdrawiam,
Paweł
<<

Luca

Awatar użytkownika

Don Administratore

Miejscowość: Kraków - Maszków k.Michałowice

Sprzęt:: Tuono 1000 R , CBRF600S

Post 14 Lis 2010, 19:19

Re: Pegaso gaśnie na wolnych obrotach

Może być przebicie z kabla wysokiego napięcia na masę i odstawia ci singla. Niewykluczone ze impuls z czujnika Hall gdzieś ginie i zanika sygnał na cewkę.

Method 1. Wymień kabel WN oraz faję nie wspomnę już o świecy.
Method 2. Impulsator zwany czujnikiem Halla
Method 3. Cewka

Oczywiście masz wiązkę z kablami i kostki zaśniedziałe mogą też być.
<<

adasiul

Picciotto

Sprzęt:: pegaso 650

Post 25 Sty 2011, 14:52

przyczyn tradycyjnie może być wiele. jedną z nich są popękane króćce (gumowe łączniki między gaźnikiem a cylindrem - jeśli łapie lewe powietrze będzie miał problem szczególnie na wolnych, mogą być też słabo dociśnięte śrubami - od strony cylindra lub opaskami od strony gaźników), dalej problem ze wspomnianą już iskrą (kabel, świeca, cewka),i czy pewien jesteś, że nie jest to problem gaźnika (pęknięta membrana, źle ustawiona iglica, źle ustawiona mieszanka, luz w tuleji iglicy - przekrój robi się jajowaty i jest problem z wyregulowaniem gaźników). więcej grzechów nie pamiętam...:)
<<

rafal20099

Picciotto

Sprzęt:: aprilia pegaso 650 rok 98

Post 22 Mar 2011, 00:43

witam miałem ten sam problem A dokładnie to co kolega wyżej pisał jeden z krućców byl lekko pęknięty łapał lewe powietrze a po drugie gażniki żle wyregulowane , mi moto przy tym jeszcze od czasu do czasu aż nawet strzelało jak by w gażnik , pozdrawiam :)
<<

ofca234

Giovane d’onore

Sprzęt:: Pegaso'99

Post 22 Mar 2011, 14:24

mi sie zdarza cos podobnego tylko wtedy kiedy jest bardzo zimno (czyli teraz poznymi wieczorami - teortycznie jest kolo zera i duza wilgotnosc) oraz silnik ma maks 60 stopni (czyli po okresie dluzszej jazdy). musze go wtedy utrzymywac na wyzszych obrotach. nie zdaza mi sie to w dzien lub gdy silnik jest cieplejszy. wolne obroty mam ustawione na 1000-1100, gazniki regulowane jesienia.

normalne?
<<

pegaso

Awatar użytkownika

Capo di capi re

Miejscowość: Lubaczów/Rzeszów

Sprzęt:: Aprilia Caponord

Post 22 Mar 2011, 17:40

Obroty za niskie na pewno mają być coś około 1400.
<<

baston

Giovane d’onore

Miejscowość: Warszawa

Sprzęt:: Aprilia Pegaso 650 i.e. 2003

Post 30 Mar 2011, 11:47

Spotakełem się również z tym i w wersji gaźnikowej i wtryskowej (u siebie).
Dla gaźnikowego Pegaso obroty biegu jałowego mają byc 1400 +/- obr/min. W znanych mi przypadkach silnik gasł na biegu jałowym z powodu zbyt bogatej mieszanki. Jest wzmianka na ten temat w serwisówce "sudden stop" (nagłe zgaśnięcie).
Zbyt bogata mieszanka stwarza duży opór do przeskoku iskry (z innego źródła). Proponuję obejżec świecę, przewód wys.napięcia, ewentualnie je wymienić, wyregulować obroty i skład mieszanki. Oczywiście gaźniki muszą być czyste.
<<

Pawrad

Picciotto

Sprzęt:: Pegaso i.e. 2002

Post 18 Cze 2012, 15:48

Panowie a jakie obroty na biegu jałowym powinny być w wersji z wtryskiem ?
<<

pegaso

Awatar użytkownika

Capo di capi re

Miejscowość: Lubaczów/Rzeszów

Sprzęt:: Aprilia Caponord

Post 18 Cze 2012, 20:28

1350 +/- 100
Ustaw sobie około 1400 wtedy jest najlepiej ;)

Wróć do Pegaso

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości